Planets

Blog

Gatsby - jak działa framework i dlaczego jest tak popularny?

Kamil Malinowski2020-01-10gatsby.js, react, graphQL, html

zobacz

Stworzenie frameworka, jakim jest Gatsby.js, przyniosło wiele korzyści środowisku programistów. Unikalność poszczególnych rozwiązań, na których się opiera, daje wiele nowych ścieżek rozwoju. Czym tak naprawdę jest słynny na całym świecie Gatsby? Czy ma jakieś wady? Jakie efekty można osiągnąć, wykorzystując framework? Jego fenomen polega przede wszystkim na połączeniu wielu możliwości.

Przeczytaj cały artykuł
Czym jest React.js - kiedy i dlaczego powinniśmy go używać?

Kamil Malinowski2019-12-23react.js, react native

zobacz

Współcześnie jedną z najważniejszych kwestii związanych z użyciem nowoczesnych technologii jest zapewnienie właściwej interakcji. Odbywa się ona w relacji użytkownik - strona internetowa lub aplikacja z wykorzystaniem właściwego interfejsu. Te z kolei działają w odniesieniu zarówno do portali internetowych, aplikacji mobilnych, jaki i urządzeń, które są na co dzień wykorzystywane przez człowieka. React to nic innego, jak biblioteka języka JavaScript, dzięki której możliwe jest zbudowanie wspomnianych interfejsów.

Przeczytaj cały artykuł
Czym powinien się wyróżniać dobry sklep internetowy?

Bartłomiej Matlęga2019-12-12spree commerce, ux

zobacz

Sklepy internetowe z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Mogą stanowić podstawowy obszar działalności lub wspomagać sprzedaż prowadzoną stacjonarnie. Podstawą ich skuteczności jest jednak zastosowanie odpowiednich technologii oraz koncepcja wizualna, która przyciąga uwagę klientów. Jakiekolwiek błędy zarówno w jednym, jak i drugim obszarze mogą decydować o powodzeniu działalności. Czym zatem powinien charakteryzować się dobry sklep internetowy? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Przeczytaj cały artykuł
Czym jest Scrum i dlaczego warto go używać?

Wojciech Kozak2019-10-30scrum, framework

zobacz

Podczas produkcji oprogramowania jedną z najważniejszych kwestii jest sprawne działanie. Mówiąc o procesie twórczym, należy uwzględnić dodatkowo takie aspekty jak terminowość, czy chociażby spełnienie oczekiwań klienta. Jak połączyć ze sobą te wszystkie elementy? Bardzo pomocne wydaje się postępowanie według pewnej ramy metodycznej, która przekłada się na dobrą organizację pracy zespołu.

Przeczytaj cały artykuł
Cechy dobrego checkoutu

Artur Matlęga2019-10-17spree commerce, ux

zobacz

Zakupy internetowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Dzięki nim można zaoszczędzić swój czas, nie wychodząc z domu. Osoby, które korzystają z opcji zakupów internetowych, cenią sobie szerokie możliwości wyboru, jednocześnie stawiając na jasność zasad podczas zakupu. Pozytywne doświadczenia i prosty proces zakupowy to jedne z podstawowych kwestii, dzięki którym klient korzysta z danej oferty i nie zastanawia się nad przejściem do konkurencji.

Przeczytaj cały artykuł
Marka biznesowa - zbuduj swoją przewagę nad konkurencją

Magdalena Data-Urban2019-10-02html, css

zobacz

Współczesny rynek - zarówno w wymiarze tradycyjnym, jak i obszarze e-commerce jest mocno zorientowany na klienta i jego potrzeby. Marka jest jednym z głównych elementów marketingowych, którego zadaniem jest zbudowanie więzi pomiędzy przedsiębiorstwem a klientem. Ta relacja powinna być ugruntowana na wzajemnym zaufaniu. W jaki sposób wyróżnić się na tle tej konkurencji? Odpowiedzią na to pytanie jest zbudowanie mocnej marki biznesowej.

Przeczytaj cały artykuł