Instalguru

Produkty instalacyjne do Twojego domu

Założeniem projektu było stworzenie sklepu dla klienta działającego w branży instalacyjnej. Głównym celem była koncepcja nowoczesnej i szybkiej witryny, dzięki której możliwe będzie przedstawienie szerokiej oferty asortymentowej. Szczególną uwagę zwróciliśmy na koncepcję wizerunkową, wyróżniającą firmę na tle konkurencji branżowej.

Wyzwania

Zadaniem naszego zespołu było zaprojektowanie i wdrożenie sklepu internetowego, który będzie "przyjazny" użytkownikowi. Jednym z podstawowych celów było osiągnięcie prostego procesu zakupowego, a także szybkiego i przejrzystego checkoutu, który pozwala klientowi w kilka chwil sfinalizować zakup.

Ponadto podjęliśmy działania mające na celu:

  • skonfigurowanie wielu produktów w różnych kategoriach,
  • stworzenie możliwości dodania wariantów produktów.

Postawiliśmy na strukturę platformy o charakterze SEOfriendly, bazującej na bogatej treści. Jej zastosowanie miało umożliwić zarządzanie contentem witryny z poziomu głównego panelu, bez konieczności ingerencji w skrypt.

Naszym celem było również stworzenie nowoczesnego designu, wyróżniającego firmę na tle konkurencji. Założeniem identyfikacji wizualnej było jej wykorzystanie na różnych kanałach komunikacji z klientem.

Proces

Proces realizacji tego projektu składał się z kilku etapów. Przygotowaniem była współpraca z klientem i określenie najważniejszych założeń dotyczących strony. Wspólnie ustaliliśmy dwa obszary, na których podjęli działania nasi specjaliści.

Pierwszym zakresem prac była koncepcja identyfikacji wizualnej, która obejmowała takie elementy jak logo, ikony, kolorystykę, typografię. Podstawą w tym przypadku było stworzenie makiet, a następnie praca z nimi. Po określeniu ostatecznego wyglądu makiet - stały się one w połączeniu ze stylguide'm podstawą do wykonania projektu graficznego.

Drugim obszarem prac było stworzenie sklepu internetowego, który powstał na postawie React.js. Wykonane zostało połączenie po API z backendem.

Po zaakceptowaniu przez klienta projektu graficznego, pierwsze efekty w postaci MVP zostały oddane do oceny po 4 tygodniach. W naszej pracy wykorzystaliśmy Scuma, ustalając 2-tygodniowe Sprinty. Dzięki temu zapewniliśmy sobie swobodę działania, a jednocześnie projekt znajdował się pod stałą kontrolą, umożliwiającą wprowadzanie pewnych zmian.

Platforma sprzedażowa wykorzystuje najnowsze technologie, które są gwarancją jej najwyższej wydajności. Ponadto sprawujemy kontrolę nad jej funkcjonalnością, stale udoskonalając i rozwijając wprowadzone rozwiązania.

Rezultat

Wszystkie przyjęte w początkowej fazie postanowienia zostały zrealizowane przez nasz zespół.

  • Przede wszystkim stworzyliśmy bardzo funkcjonalną i przejrzystą dla klienta platformę, na której może bardzo szybko sfinalizować zakup wybranych przez siebie produktów.
  • Zadbaliśmy o możliwość dodania wielu produktów oraz ich wariantów z podziałem na kategorie tematyczne.
  • Dostosowaliśmy witrynę tak, aby była przyjazna wyszukiwarkom internetowym - zadbaliśmy o szybkość jej ładowania, optymalizację wersji mobilnej oraz przyciągający wzrok układ w każdej wersji strony.
  • Umożliwiliśmy zarządzanie contentem strony z jednego poziomu.

Ponadto przygotowaliśmy ciekawą i wyróżniającą się identyfikację wizualną. Która została wykorzystana zarówno w przestrzeni online, jak i w bezpośrednim przekazie do klienta - na witrynach oddziału stacjonarnego.

O projekcie

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych umożliwiło wykonanie szybkiej i niezwykle funkcjonalnej strony. Przejrzysty proces zakupowy skłania klientów do skorzystania z oferty firmy Instalguru. Spójna i unikalna identyfikacja wizualna przekłada się natomiast na zainteresowanie odbiorców.

text

Nowoczesny design - spójność dla wszystkich kanałów, charakterystyczne kolory

Unikalny projekt graficzny witryny internetowej to element, dzięki któremu można przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Ważny jest atrakcyjny układ, kolorystyka i przejrzystość informacji. Już po kilku pierwszych sekundach na stronie klient decyduje, czy na niej zostaje.

text

Widok produktu

Prezentacja produktu w sklepie internetowym to połowa sukcesu sprzedażowego. Odpowiednio zaprojektowana karta produktu jest czytelna nie tylko dla klienta, ale również dla algorytmu Google, co przekłada się na widoczność całej strony w sieci. Stworzyliśmy projekt widoku produktu, który prezentuje wszystkie najważniejsze dla klienta informacje. Wydzielona została przestrzeń na opis oraz zdjęcia produktu. Z kolei widoczne CTA ułatwi podjęcie decyzji o zakupie.

textg)

Prosty i przejrzysty checkout

Na etapie tak zwanego "koszyka" wielu klientów ostatecznie postanawia o zamówieniu produktów. W tym momencie wszystko może jednak ulec zmianie. Prosty, przejrzysty i poprawnie zaprojektowany checkout to kolejny krok w stronę utrzymania klienta. Właśnie dlatego stworzyliśmy intuicyjny projekt, przyjazne formularze oraz dodaliśmy funkcje umożliwiające złożenie zamówienia bez konieczności rejestracji użytkownika.

text

Blog z poradami specjalistów

Tematyka instalacyjna nie należy do najłatwiejszych. Większość osób potrzebuje porad i wskazówek dotyczących produktów, czy wykonania usługi. Z tą myślą powstał blog, na którym umieszczane są najważniejsze informacje. Na uwagę zasługuje struktura wpisu, w której zostały wyróżnione najważniejsze informacje oraz elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Każdy wpis kończy się także skrótem FAQ, dzięki któremu użytkownik może szybko znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.

text

Technologie

Użyte technologie

Nowoczesne technologie umożliwiły nam stworzenie bardzo funkcjonalnej i przejrzystej witryny zakupowej, która pomimo dużego asortymentu bardzo szybko się ładuje. Zastosowane rozwiązania przekładają się na prosty i zrozumiały dla klienta proces zakupowy.

Ruby on Rails

Ruby on Rails

Spree commerce

Spree commerce

React

React

Opinia inwestora

Maksymilian Ignacyk

Maksymilian Ignacyk Marketing Manager w Instalguru

Współpraca z Projets od samego początku przebiegała bardzo sprawnie. Wybrane przez specjalistów rozwiązania w pełni zadowoliły nasze oczekiwania. Jesteśmy pod dużym wrażeniem sposobu działania oraz również estetyki, z jaką realizowane były kolejne etapy projektu. W realatywnie krótkim czasie wspólnie udało się nam stworzyć funkcjonalny sklep internetowy, który cieszy się zainteresowaniem klientów.